پایگاه خبری نهانه

» مشهد قطب سوم پیوند پانکراس در کشور

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

مشهد قطب سوم پیوند پانکراس در کشور ۲۷ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
مشهد قطب سوم پیوند پانکراس در کشور اخبار سلامت و جامعه:

دکتر محسن علی اکبریان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا افزود: هم اینک پیوند پانکراس به ترتیب زمان راه اندازی در سه دانشگاه علوم پزشکی کشور شامل شیراز، تهران و مشهد انجام می شود.
وی ادامه داد: نخستین پیوند پانکراس در شمال شرق کشور بر روی یک بیمار ۲۹ ساله که به علت دیابت دچار نارسایی کلیه شده بود هفته پیش با موفقیت صورت گرفت و اینک حال عمومی بیمار مناسب است.
مسئول تیم پیوند کبد و پانکراس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پیوند پانکراس در این دانشگاه با فراهم شدن تجهیزات لازم و کمک سه میلیارد ریالی نیکوکاران در مرکز پیوند کبد واقع در بیمارستان تخصصی پیوند اعضا منتصریه مشهد انجام می شود.
وی تعداد پیوندهای کبد در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را از زمان تاسیس تاکنون طی کمتر از دو سال گذشته ۱۵۷ پیوند عنوان کرد که تعداد قابل توجهی به شمار می رود.
این پزشک فوق تخصص پیوند کبد و پانکراس افزود: بیمارانی که پیوند پانکراس می شوند بین ۱۰ تا ۱۵ روز در بیمارستان تحت مراقبت قرار خواهند بود و پس از آن مرخص می شوند.
دکتر علی اکبریان ادامه داد: پیوند پانکراس(لوزالمعده) یک جراحی پیچیده است که برای بیماران مختلف شامل بیماران مبتلا به دیابت نوع یک و یا بیمارانی که بر اثر دیابت دچار نارسایی کلیه شده اند بطور همزمان همراه با پیوند کلیه انجام می شود.
لوزالمعده یا پانکراس غده‌ای ۱۰۰ گرمی، پهن و دراز است که در قسمت فوقانی شکم و پشت معده قرار دارد.
پانکراس همزمان یک غده درون ریز که ترشحات آن با نام هورمون وارد جریان خون می‌شوند و هم یک غده برون ریز که ترشحات آن به خارج از بدن هدایت می‌شود است که آنزیمها و مواد دیگری ترشح می‌کند که بطور مستقیم وارد محیط روده شده و به هضم پروتئین، چربی و کربوهیدرات کمک می‌کند.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب پزشکی شرق کشور دارای هشت هزار دانشجو و افزون بر ۱۷ هزار کارمند بهداشتی و درمانی است.
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
۳۰۲۷/۱۸۵۸

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: مشهد قطب سوم پیوند پانکراس در کشور

مشهد قطب سوم پیوند پانکراس در کشور

۱۶ July 2017 | 4:41 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20652 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها