پایگاه خبری نهانه

» ماجرای معرفی بابک زنجانی به مسئولان نظام با هویت جعلی

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

ماجرای معرفی بابک زنجانی به مسئولان نظام با هویت جعلی ۲۵ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
ماجرای معرفی بابک زنجانی به مسئولان نظام با هویت جعلی اخبار سلامت و جامعه:

به گزارش خبرنگار قضایی  گروه خبری نهانه به نقل از تسنیم، متهم ردیف دوم پرونده نفتی در سومین جلسه محاکمه خود در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اظهار کرد: در انگلیس جرمی که برای من تعریف شده، «قاچاقچیِ دور زدن تحریم» است. افراد امین زنجانی را به من معرفی کردند و تأکید شده که برای شکستن تابوت تحریم وارد میدان می‌شویم. اعتبارات نجومی که شرکت ملی نفت داده، مقدم بر کارهای نفتی بوده و از فروردین این اعتبارات داده شده در صورتی که من از مردادماه وارد شدم. 

قاضی مقیسه گفت: اینکه می‌گویید افراد امین زنجانی را به شما معرفی کرده، درست نیست. شما قبل از بابک با و.د آشنا بودید.

متهم پاسخ داد: این آشنایی به برخی مسائل نظام بر‌می‌گردد که در اینجا نمی‌توانم بگویم. من معاون بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی بودم. 

رئیس دادگاه افزود: شما به افراد امین نظام، فردی را که واقعیتش چیز دیگری بوده، معرفی کردید. 

متهم گفت: من اصلا از مسائل قبلی زنجانی و اینکه شناسنامه‌اش را تغییر داده اطلاع ندارم. آقای «ی» هم گفت که زنجانی فردی مورد اعتماد و محل نفوذ تحریم‌هاست. 

مقیسه گفت: شما زنجانی را به «و.د» معرفی کردید؟

متهم: من بابت فروش نفت به هیچ وجه معرفی نکردم. بلکه آقای «ک.د» جلسه‌ای با زنجانی گذاشته بود که من هم رفتم. 

مقیسه گفت: شما زنجانی را به افراد امین نظام معرفی کردید. 

متهم در ادامه دفاعیات خود گفت: شما گفتید هر کسی که به زنجانی کمک کرده، شریک است بنابراین باید آن چهار وزیری که نامه را امضا کردند و بقیه افراد هم شریک جرم زنجانی محسوب شوند. 

شمس توضیح داد: موسسه «ای.سی.تی. بنکرز» و «اف.آی.آی.بی» با بانک‌های کارگزار در ایران کار می‌کردند و تاییدیه وازرت اطلاعات و بانک مرکزی را داشته است و چهار وزیر هم نامه زدند. 

مقیسه گفت: شما و فلاح این دو بانک را به گونه‌ای نزد مسئولان جلوه دادید که آمدند بانک ملت را هم شریک کردند و گفتید بابک کسی است که بانک ملت هم شریکش است. آقای «و.د» در اظهارات خود گفته که شمس زنجانی را معرفی کرده است. شما در فروش نفت به زنجانی نقش داشتید یا خیر؟

شمس در پاسخ گفت: من نمی‌گویم که نقش نداشتم اما آن نقشی که مدنظر شماست ندارم و فروش نفت از طریق «و.د»، هشت محموله بعدتر بوده است. احساس می‌کنم شما ذهنیت خوبی درباره ما ندارید و از قبل محکوم هستم. مگر معرفی جرم است؟ همه کارهای تجاری دنیا با همین معرفی انجام می‌شود. آقای «و.د» به عنوان یک مسئول نظام باید امکان‌سنجی می‌کرد. 

مقیسه افزود: به شما اعتماد کردند. 

متهم ادامه داد: اصلا بحث اعتماد نیست. هیچ کس به خاطر اعتماد، آبروی خود را نمی‌برد. ضمن اینکه تاریخ‌ها نیز در این پرنده مشخص است. 

شمس گفت: اعتماد مسئولان نظام به زنجانی، شاقول من بوده است. در کیفرخواست یک جایی گفته شد من مورد اعتماد نظام بودم و در جای دیگر گفتید که اجنبی هستم. 

قاضی مقیسه پاسخ داد: ما گفتیم نفت ممکلت را به کسی دادند که تابعیت دوگانه دارد، و می‌تواند برود و برنگردد.

متهم گفت: من که آمدم.

مقیسه افزود: آمدنتان چه فایده دارد. نفت و پول با همه رفته است. نمی‌گویید همه پول نفت کجاست. افراد متدینی بودند که قادر بودند بهتر از شما عمل کنند اما شما و فلاح و زنجانی طوری عمل کردید که انگار کسی قادر به فروش نفت نیست.

انتهای پیام/ 

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: ماجرای معرفی بابک زنجانی به مسئولان نظام با هویت جعلی

ماجرای معرفی بابک زنجانی به مسئولان نظام با هویت جعلی

۱۶ July 2017 | 11:23 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 17417 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها