پایگاه خبری نهانه

» قطب‌نمای فعالیت‌های فرهنگی

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

قطب‌نمای فعالیت‌های فرهنگی ۲۵ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
قطب‌نمای فعالیت‌های فرهنگی اخبار فرهنگی:

گروه خبری نهانه به نقل از فارس – گروه کتاب و ادبیات: «فرهنگ مثل آب و هوا است.»، «فرهنگ به معنای هوایی است که ما تنفس می‌کنیم.»، «فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است.» و … برخی از خیل عبارات و تمثیل‌هایی است که رهبر معظم انقلاب در باب گوشزد کردن اهمیت فرهنگ از آنها استفاده کرده‌اند.

از این باب با نگاهی به منظومه فکری و نظری رهبر معظم انقلاب اسلامی در باب فرهنگ می‌توان به اهمیت این مقوله در نظر معظم‌له پی برد. مسئله‌ای که بارها از سوی ایشان و به مناسبت‌های مختلف و با بیان‌های گوناگون مورد تاکید ایشان بوده است.

از این حیث آنهایی که می‌خواهند در حوزه‌های فرهنگی آنطور که مطلوب نظر رهبر انقلاب است فعالیت کنند می‌توانند با استفاده از نظرات ایشان با مبانی دیدگاه‌های معظم‌له در ارتباط با فرهنگ آشنا شوند.

کتاب بایسته‌های «فرهنگ عمومی» از منظر مقام معظم رهبری، یکی از آثاری است که با محوریت فرهنگ عمومی به همت احسان بابایی تدوین و گردآوری شده و می‌خواهد خواننده را با نظرات گوناگون رهبر فرزانه انقلاب در باب فرهنگ آشنا کند.

تلاش برای اصلاح فرهنگ عمومی در مصادیق مختلف آن را باید امری انقلابی دانست که آن‏چنان گستره وسیعی را در برمی‌گیرد که هر کس در هر سطحی از تأثیرگذاری می‌تواند در این تلاش مقدس و بنیادین مشارکت کند.

آنچه در این مجموعه گردآمده و خواننده آن را از نظر می‌گذارند، بعضی اشاره‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به برخی از مهمترین مصادیق کاستی‌ها و بایسته‌های فرهنگ عمومی است که در هفت فصل ارائه شده است.

با نگاهی به عناوین این فصل‌ها می‌توان پی برد که گستره توجه رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ تا کجا دامنه دارد و خواننده‌ای که می‌خواهد مبانی اندیشه ایشان در عرصه فرهنگ را دریابد می‌تواند به این کتاب مراجعه کند. انس با کتاب و مطالعه، قانون مداری، خودباوری، استقبال از کار و داشتن وجدان کاری، اهتمام به استفاده از تولید داخلی، اصلاح الگوی مصرف، دوری گزینی از اشرافیت و تجمّل گرایی، اهتمام به نقد و نقدپذیری، رعایت حقوق و حُرمت زن، ورزش همگانی، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و در نهایت انس با قرآن.

این موضوعات که بسیاری از آنها از مباحث مناقشه برانگیز در روزگار کنونی است در گفتمان رهبر معظم انقلاب اسلامی چنان روشن و صریح بیان شده که خواننده می‌تواند با استفاده از آنها مسیر درست در فعالیت‌های فرهنگی را پیدا کند. از این حیث کتاب بایسته‌های «فرهنگ عمومی» از منظر مقام معظم رهبری را باید اثری برشمرد که خواننده می‌تواند با همراه داشتن آن اهمیت و اولویت‌های امور فرهنگی را دریابد.

این کتاب را دفتر نشر نشر معارف در ۲۳۲ صفحه با قیمت ۸هزار تومان روانه بازار کتاب کرده است.

انتهای پیام/و

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر فرهنگ: قطب‌نمای فعالیت‌های فرهنگی

قطب‌نمای فعالیت‌های فرهنگی

۱۶ July 2017 | 12:07 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20374 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها