پایگاه خبری نهانه

» شرکت 50 درصدی داوطلبان کنکور استان مرکزی در رشته تجربی

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

شرکت ۵۰ درصدی داوطلبان کنکور استان مرکزی در رشته تجربی ۲۷ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
شرکت ۵۰ درصدی داوطلبان کنکور استان مرکزی در رشته تجربی اخبار دانش و فناوری:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، شکر اله حسن بیگی روز دوشنبه در دویست و سی و یکمین نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: ۱۷ هزار و ۶۰۹ داوطلب در کنکور امسال برای ورود به دانشگاه ها و مراکز علمی با یکدیگر به رقابت پرداختند که بیش ۵۰ درصد آنان را داوطبان رشته تجربی تشکیل داده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان مرکزی خاطر نشان کرد: ۱۰ هزار و ۵۶۳ نفر معادل ۶۰ درصد داوطلبان کنکور امسال را دانش آموزان دختر و هفت هزار و ۴۶ نفر معادل ۴۰ درصد آنان را دانش آموزان دختر تشکیل داده است.
حسن بیگی ایمن سازی فضاهای ورزشی و آموزشی مراکز آموزشی استان مرکزی را یکی از برنامه های مهم شورای آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: نیاز است مدیران مدارس و مسئولان آموزش و پرورش از فرصت تابستان امسال برای ایمن سازی و رفع نقاط حادثه خیز استفاده کنند تا دانش آموزان سال تحصیلی جدید را در محیطی امن و ایمن آغاز کنند.
وی ایجاد پارک فن اموز را از دیگر برنامه های شورای آموزش و پرورش استان مرکزی برای افزایش توسعه و ثبات آموزش در بین دانش آموزان عنوان کرد و گفت: برای ایجاد این مراکز در شهرستان های استان می توان از ظرفیت های صنایع، واحدهای تولیدی و پارک علم و فن آوری استان استفاده کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در این نشست گفت: هم اینک یک هزار و ۶۲۰ فضای فیزیکی زیر نظر آموزش و پرورش این استان در حوزه ورزشی فعال هستند که ۱۲۰ مورد آن معادل هفت درصد این این فضاها را فضاهای سرپوشیده و بقیه رو باز هستند.
شهریار فولادوند افزود: امسال ۲۷ صدم درصد از درآمدهای ارزش افزوده به بخش ورزش اختصاص یافته است که ۷۵ درصد این درآمدها به اداره کل ورزش و جوانان و بقیه ان به آموزش و پرورش تعلق می گیرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: هم اینک یک هزار و ۱۰۰ امام جماعت روحانی و فرهنگی برای برگزاری نماز جماعت در سطح مدارس این استان فعال هستند که ۵۲۰ نفر آنان را روحانیون و ۵۸۰ نفر از این امامان جماعت را فرهنگیان داوطلب برای برگزاری نماز جماعت در مدارس تشکیل می دهند.
وی ادامه داد:هم اکنون ۱۱۱ هزار دانش آموز که به سن تکلیف رسیده اند در نماز جماعت مدارس استان مرکزی شرکت می کنند و برای بقیه آنان که به سن تکلیف نرسیده اند کلاس های تئوری آموزش احکام و نماز برگزار می شود.
فولادوند ادامه داد: ۹۰۸ نمازخانه و مکان برگزاری نماز در مدارس استان مرکزی وجود دارد که ۴۸۵ باب این مکان ها نماز خانه مستقل و ۱۴۳ عدد آنان از کلاس های درس و سالن های چند منظوره برای برگزاری نماز جماعت استفاده می شود و ۱۹۸ نماز خانه نیز برای برگزاری نماز جماعت در مدارس استان مورد نیاز است.
وی سرانه استاندارد نمازخانه در سطح مدارس کشور را ۵۰ سانتیمتر عنوان کرد و گفت: سرانه نماز خانه در مدارس استان مرکزی حدود ۳۴ سانتیمتر است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۱۷۳ فضای ورزشی روباز و سرپوشیده در این استان وجود دارد که ۱۲۶ مورد از این فضاها نوساز است.
محمد صادق قائمی افزود: ۱۲ میلیارد و ۷۵۷ میلیون تومان از محل ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده به استان مرکزی اختصاص می یابد که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن سهم اموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: ۱۲۰ فضای ورزشی نیمه تمام در استان مرکزی وجود دارد که در با اختصاص سهم بازسازی و تجهیز فضاهای ورزشی و ۲۰ درصد سهم نوسازی مدارس استان، می توان ۱۰ فضای آموزشی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد را تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار داد.
معاون آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۵۷۰ معلم تربیت بدنی در آموزش و پرورش این استان به فعالیت اشتغال دارند که ۵۰ درصد این افراد را از تحصیلات کارشناسی و بقیه کارشناسی ارشد برخوردار هستند.
مهدی دمنه افزود: یک هزار و ۶۲۰ فضای فیزیکی در استان مرکزی وجود دارد که ۱۲۰مورد از این فضاها را سالن های ورزشی و فضاهای سرپوشیده تشکیل می دهد.
وی ادامه داد: ۹۷ درصد فعالیت های ورزشی مدارس استان مرکزی در فضای باز و هفت درصد در سالن های ورزشی و فضاهای سربسته انجام می شود.
۲۲۷ هزار دانش آموز در ۲۲۶۹ مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.
۱۹۵۵/۳۰۷۵/خبرنگار: مهدی عظیمی**انتشار دهنده : حسین مهدی زاده

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: شرکت ۵۰ درصدی داوطلبان کنکور استان مرکزی در رشته تجربی

شرکت ۵۰ درصدی داوطلبان کنکور استان مرکزی در رشته تجربی

۱۷ July 2017 | 5:41 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 16377 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها