سخنگوی دبیرکل سازمان ملل:نامه اعتراض ایران به اظهارات سعودی ها دریافت شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل:نامه اعتراض ایران به اظهارات سعودی ها دریافت شد اخبار سیاسی:

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، استفان دوجاریک روز چهارشنبه این مطلب را در پاسخ به سوال گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا مطرح کرد و افزود: از هر دو طرف خواسته ایم تلاش کنند تا تنش ها در منطقه کاهش یابد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با دو طرف تماسی داشته اید یا خیر؟ گفت: نه، این درخواست را به صورت عمومی مطرح کرده ایم و امیدواریم که این اتفاق بیفتد.

**مخاطره هفت میلیون یمنی با انسداد گذرگاه ها
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد درباره شرایط یمن و انسداد گذرگاه ها توسط ائتلاف عربستان هم در نشست خبری خود توضیح داد: مقام ارشد کمک های بشردوستانه سازمان ملل، شرایط وخیم یمن را به شورای امنیت اطلاع می دهد.
دوجاریک ادامه داد: مارک لاوکوک هماهنگ کننده کمک های بشر دوستانه سازمان ملل امروز بعد ازظهر در شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره این موضوع صحبت می کند.
وی تاکید کرد: نگرانی شدید ما درباره شرایط این کشور همچنان ادامه دارد، جایی که هفت میلیون انسان با قحطی مواجه شده اند و فقط می توان تصور کرد که اگر بنادر و گذرگاه های کمک های انسان دوستانه و رفت و آمد تجاری باز نشود، چه اتفاقی خواهد افتاد.

**آلمان ۵۸ میلیون دلار برای سازگاری کشورهای در حال توسعه با تغییرات آب و هوایی اختصاص داد
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین درباره کنفرانس آب و هوایی بن هم گفت: مذاکرات در کنفرانس آب و هوایی بن آغاز شده است و بر دستورالعمل عملیاتی برای اجرایی کردن توافقنامه پاریس متمرکز است. همچنین این کنفرانس نقشه راهی برای نشست سال آتی در لهستان است.
دوجاریک یادآور شد: آلمان به عنوان کشور میزبان متعهد شده است تا ۵۸ میلیون دلار برای صندوق انطباقی به منظور پشتیبانی از جوامع آسیب پذیر در کشورهای توسعه یافته اختصاص دهد تا آن ها بتوانند با تغییرات آب و هوایی سازگار شوند. هدف این صندوق در سالجاری برای تجهیز این کشورها، رسیدن به رقم ۸۰ میلیون دلار است.

**هشدار درباره وضعیت انسانی شرق اوکراین
وی همچنین به شروع زمستان و شرایط سخت مردم شرق اوکراین اشاره کرد و گفت: با آغاز فصل زمستان، مقامات ارشد سازمان ملل به شدت نگران بروز فاجعه انسانی در شرق اوکراین هستند.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد افزود: نیل واکر هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل و هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه در اوکراین، امروز گفت او عمیقا نگران تشدید اشکالات زیرساختی برای آب رسانی، برق و سوخت با شروع زمستان است.
دوجاریک ادامه داد: او هشدار داد هرگونه اختلال در خدمات ضروری، می تواند پیامدهای جدی برای میلیون ها تن از اوکراینی ها داشته باشد که ممکن است در جستجوی گرما و پناهگاه مجبور به ترک خانه هایشان شوند.
وی اضافه کرد: واکر به طرف های درگیر هشدار داد تا نسبت به محافظت از زیرساخت های غیرنظامی و شهروندان متعهد باشند و تاکید کرد هر گونه اختلال در قبال دسترسی به آب سالم یا سیستم های گرمایشی، نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین المللی است.
۱۴۲۹ **شبس*۱۴۸۸ * انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر سیاست: سخنگوی دبیرکل سازمان ملل:نامه اعتراض ایران به اظهارات سعودی ها دریافت شد

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل:نامه اعتراض ایران به اظهارات سعودی ها دریافت شد

۹ November 2017 | 4:36 am

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *