پایگاه خبری نهانه

» ساخت ژلی پنج برابر مقاوم‌تر از فولاد/جلیقه‌های ضدگلوله متحول می‌شوند؟

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

ساخت ژلی پنج برابر مقاوم‌تر از فولاد/جلیقه‌های ضدگلوله متحول می‌شوند؟ ۲۶ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
ساخت ژلی پنج برابر مقاوم‌تر از فولاد/جلیقه‌های ضدگلوله متحول می‌شوند؟ اخبار دانش و فناوری:

ساخت ژلی پنج برابر مقاوم‌تر از فولاد/جلیقه‌های ضدگلوله متحول می‌شوند؟

براساس گزارش  سی‌ان‌ان، این ماده در نگاه اول شبیه به باند پانسمان است اما محققان ژاپنی دانشگاه هوکایدو که آن را ابداع کرده‌اند می‌گویند مقاومت آن پنج برابر بیشتر از فولاد کربنی است.

این پارچه مقاوم و انعطاف‌پذیر ترکیبی از هیدروژل و فیبرهای شیشه‌ای است. این ترکیب ویژه باعث شده تا مقاومت آن،‌ براساس میزان انرژی مورد نیاز برای تخریب هریک از ترکیبات، افزایش پیدا کرده و ماده ۱۰۰ برابر مقاوم‌تر از هیدروژل‌ها و ۲۵ برابر قویتر از فیبرهای شیشه‌ای شود.

محققان دانشگاه هوکایدو طی سه سال گذشته درتلاش برای ابداع این ماده بوده‌اند و معتقدند مقاوم‌ترین ماده‌ای که تاکنون انسان به آن دسترسی پیدا کرده را ابداع کرده‌اند.

به اعتقاد آنها این هیدروژل مقاوم شده با فیبرهای شیشه‌ای را می‌توان برای ایجاد زیست‌موادی مانند اندام‌های مصنوعی با توانایی مقاومت در برابر مصرف روزانه مورد استفاده قرار داد. برای مثال می‌توان از این ماده برای ساخت غضروف‌های مصنوعی استفاده کرد که معمولا به صورت طبیعی در معرض فرسایش زیادی قرار دارد.

از دیگر کاربرد‌های این ماده،‌تولید لباس‌های ورزشی، کلاه‌های ایمنی و جلیقه‌های ضد‌گلوله‌ است، زیرا محققان معتقدند این ماده مقاومت بسیار خوبی در برابر گلوله خواهد داشت.

۵۴۵۴

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: ساخت ژلی پنج برابر مقاوم‌تر از فولاد/جلیقه‌های ضدگلوله متحول می‌شوند؟

ساخت ژلی پنج برابر مقاوم‌تر از فولاد/جلیقه‌های ضدگلوله متحول می‌شوند؟

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20745 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها