پایگاه خبری نهانه

» ساخت قلب انسان با استفاده ازقلب موش‌

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

ساخت قلب انسان با استفاده ازقلب موش‌ ۲۶ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
ساخت قلب انسان با استفاده ازقلب موش‌ اخبار دانش و فناوری:

به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا از ساینس دیلی، در طول سال‌های گذشته محققان توانسته‌اند با استفاده از تکنیک‌های خاصی اندام‌های جانوران را به نمونه کوچکی از اندام‌های انسان تبدیل کنند تا امکان آزمایش تاثیر داروهای مختلف بر بدن انسان را با دقت بالا ارزیابی کنند.
برای مثال محققان کلیه‌ها، ریه‌ها و کبد را با استفاده از سلول‌های بنیادی ساخته‌اند تا امور تحقیقاتی و آزمایش داروها را روی آن‌ها انجام دهند و البته در نهایت نیز بتوانند اندام‌های کامل انسان را با استفاده از این شیوه تولید کنند. همچنین مغزهای کوچک ساخته شده توسط محققان نیز مدل مناسبی برای بررسی عملکرد عصبی مغز انسان محسوب می‌شوند.
محققان در این آزمایش به منظور تبدیل قلب موش به نمونه کوچکی از قلب انسان، ابتدا این اندام را از بدن جانور خارج کرده و سپس آن را در قالب فرآیند ۴-Flow cannulation به گونه‌ای تغییر دادند که با حفظ جریان عادی گردش خون، امکان عبور مایعات خاصی را از سرخرگ‌، سیاهرگ‌ها و رگ‌های عادی قلب فراهم می‌کند. این مایعات به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که سلول‌های قلب موش را از آن خارج می‌کنند و ساختار پوششی قلب را باقی می‌گذارند. سپس سلول‌های انسان به این ساختار وارد شده و جایگزین سلول‌های موش می‌شوند. بدین ترتیب نمونه کوچکی از قلب انسان ساخته می‌شود.
محققان امیدوارند با استفاده از این شیوه بتوانند دقت آزمایشات دارویی را افزایش دهند و زمینه را برای تولید داروهای موثرتر فراهم کنند.
گزارش کامل این تحقیقات اخیرا در کنفرانس علمی Basic Cardiovascular Sciences 2017 که توسط انجمن قلب آمریکا برگزار شد، ارائه شد.
علمی (۶)**۹۲۵۹**۱۴۴۰
مترجم: سپیده علی کاشانی** انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: ساخت قلب انسان با استفاده ازقلب موش‌

ساخت قلب انسان با استفاده ازقلب موش‌

۱۷ July 2017 | 4:23 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20652 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها