پایگاه خبری نهانه

» رییس منابع طبیعی بشرویه: بهره برداری نادرست از زمین های کشاورزی از عوامل بیابان زایی است

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

رییس منابع طبیعی بشرویه: بهره برداری نادرست از زمین های کشاورزی از عوامل بیابان زایی است ۲۴ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
رییس منابع طبیعی بشرویه: بهره برداری نادرست از زمین های کشاورزی از عوامل بیابان زایی است اخبار اقتصادی :

محمدرضا رفیعی روز شنبه در گفت و گو با گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا افزود: ۲۴۱ هزار هکتار از ۷۸۰ هزار هکتار اراضی منطقه بیابانی است، این موضوع باعث شد، تا بشرویه در معرض گسترش پدیده بیابان زایی قرار گیرد که تهدیدی برای کشاورزی و سکونت به ویژه در نقاط روستایی، است.
وی شیوه های نادرست کشاورزی را از جمله مهم ترین عوامل بیابان زایی خواند و اظهار کرد: استفاده بی رویه از کودها و سموم نباتی، همچنین شخم اراضی در جهت شیب زمین از جمله این شیوه های ناصحیح است.
رفیعی کاهش سفره های آب زیرزمینی را مساله ای مهم و درخور توجه خواند و اضافه کرد: بهره برداری بی رویه از سفره های آب زیرزمینی منجر به شوری آب و در نهایت شوری خاک می شود و در نهایت روند بیابان زایی سرعت می گیرد.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، وی افزود: چرای بی رویه دام، تخریب لایه سطحی خاک، بهره برداری بی رویه از جنگل ها و جنگل تراشی از جمله مهم ترین عوامل موثر در بیابان زایی است.
رییس اداره منابع طبیعی بشرویه اظهار کرد: کاشت درختان و گیاهان مقاوم و متناسب با مناطق خشک و احیای شوره زارها از جمله اقدامات موثر برای مقابله با گسترش اراضی بیابانی است.
رفیعی ادامه داد: ایجاد تعادل دام و مرتع برای حفاطت از پوشش گیاهی موجود، بهره گیری از روش های کارآمد در انباشتن آب باران و جلوگیری از تخریب خاک و حفظ آن، اقداماتی کارآمد و سازنده برای جلوگیری از روند بیابان زایی هستند.
وی اظهار کرد: اداره منابع طبیعی بشرویه برای مقابله با این پدیده مخرب در طول سال اقداماتی نظیر نهالکاری، پیشگیری و کنترل بیماری های جنگلی، اجرای آبیاری سنواتی ، مدیریت جنگل های دست کاشت و همچنین حفاظت و نظارت مستمر بر مراتع و اراضی جنگل را اجرا می کند.
شهر بشرویه در ۳۰۰کیلومتری شمال غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
سایت گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
*7550*2047*خبرنگار- نرگس سینایی* انتشار دهنده – عباسقلی اشکورجیری*

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اقتصاد : رییس منابع طبیعی بشرویه: بهره برداری نادرست از زمین های کشاورزی از عوامل بیابان زایی است

رییس منابع طبیعی بشرویه: بهره برداری نادرست از زمین های کشاورزی از عوامل بیابان زایی است

۱۵ July 2017 | 10:36 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20373 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها