پایگاه خبری نهانه

» رضایت وزارت بهداشت از آمارهای پیوند اعضا در کشور

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

رضایت وزارت بهداشت از آمارهای پیوند اعضا در کشور ۲۳ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
رضایت وزارت بهداشت از آمارهای پیوند اعضا در کشور اخبار سلامت و جامعه:

سید محمد کاظمینی روز پنجشنبه در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری ‌های سلول ‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در محل سالن اجلاس سران در سخنانی گفت: جدا از پیوند قرنیه و نسوج که آمار آن بالای شش هزار پیوند است، پیوند کلیه با دو هزار و ۵۰۰ ، کبد با ۸۰۰ مورد و قلب با حدود ۱۰۰ پیوند بیشترین آمار سال گذشته را به خود اختصاص داده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه، پیوند سلول های بنیادی خون ساز در سال گذشته به هزار و ۴۰ مورد رسید، گفت: این آمار نیز عدد بسیار مطلوب و مناسبی است.
رئیس اداره پیوند اعضا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر سازماندهی و گسترش هرچه بیشتر خدمات پیوند اعضا بر اساس معیارهای اخلاقی و پزشکی افزود: محصولات عضو، بافت و سلول روز به روز در عرصه درمانی جای خود را بیشتر باز می کند و اداره پیوند عضو نیز در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر همین اساس در دولت یازدهم شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه، اداره پیوند عضو وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی از چهار بخش پیوند، فراهم آوری، سلول درمانی و فناوری های تولید مثل و اهدا جنین تشکیل شده است.
کاظمینی همچنین با اشاره به وضعیت سلول درمانی از طریق سلول های بنیادی خون ساز نیز گفت: هم اکنون ۱۷ بخش پیوند مغز و استخوان در کشور فعال است که از این تعداد سه بخش بالای ۱۰۰ مورد در سال پیوند مغز و استخوان انجام می دهد و بیمارستان شریعتی با ۴۰۰ مورد پیوند از بیشترین آمار برخوردار است.
وی ادامه داد: البته برای سهولت در پیوند مغز و استخوان شبکه ملی اهدا کنندگان سلول های بنیادی تاسیس شده است که این خود باعث می شود که پیوند مغز واستخوان به شکل مناسب تر انجام شود.
رئیس اداره پیوند اعضا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه، در سال گذشته میزان پذیره نویسی اهدا کننده سلول های بینادی دو برابر سال ۱۳۹۴ بوده است، اضافه کرد: این روند نشان دهنده آینده روبه رشد و مناسب در این حوزه است، از طرفی با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سلول های بنیادی غیر خون ساز نیز در حال ورود به عرصه درمان هستند که البته بیشتر در حوزه پژوهش و تحقیقات است.
دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور ۷۰ شرکت دانش بنیان و ارائه ۳۵۰ محصول در حوزه سلول های بنیادی از ۲۲ الی ۲۴ تیرماه در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است.
علمی ** ۱۸۳۶ **
خبرنگار: یوسف درویشی انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: رضایت وزارت بهداشت از آمارهای پیوند اعضا در کشور

رضایت وزارت بهداشت از آمارهای پیوند اعضا در کشور

۱۳ July 2017 | 10:30 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 17417 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها