جریمه ۱۴۶ میلیون دلاری شرکت بیمه آمریکایی به دلیل نقض تحریم ایران

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
جریمه ۱۴۶ میلیون دلاری شرکت بیمه آمریکایی به دلیل نقض تحریم ایران اخبار اقتصادی :

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی بیزنس اینشورنس، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد شرکت آمریکن اینترنشنال گروپ (ای آی جی) موافقت کرده که بابت بیمه محموله های دریایی به مقصد ایران و چند کشور دیگر مجموعا ۱۴۶ میلیون و ۶۹۸ هزار دلار جریمه به دولت آمریکا پرداخت کند تا پرونده تخلفاتش از قوانین تحریمی آمریکا به دادگاه نرود.

دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا گفت، این شرکت بیمه ای مستقر در نیویورک ۳ قانون مقررات تراکنش ها و تحریم های ایران، مقررات تحریم های تحریم های اشاعه دهندگان سلاح های کشتار جمعی، مقررات تحریم های سودان و مقررات کنترل دارایی های کوبا را نقض کرده است.

شرکت ای آی جی در بیانیه ای اعلام کرد: «ای آی جی تمام موضوع در حال رسیدگی را با اداره کنترل دارایی های خارجی حل کرده است… شرکت تراکنش های مرتبط را شناسایی و به اداره کنترل دارایی های خارجی ارائه کرده و به طور کامل با تحقیقات این اداره در این خصوص همکاری می کند. پس از شناسایی این تراکنش ها، شرکت ای آی جی اقدامات جبرانی مناسب را به اجرا گذاشته است.»

موارد نقض تحریم ها توسط این شرکت آمریکایی در فاصله ۲۰ نوامبر ۲۰۰۷ تا ۳ سپتامبر ۲۰۱۲ اتفاق افتاده است.

بر اساس اعلام اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا: «شرکت ای آی جی در ۵۵۵ تراکنش مجموعا به ارزش حق بیمه ۳۹۶ هزار و ۵۳۰ دلار دخیل بوده که موضوع آنها بیمه محموله های دریایی کالاها و مواد مختلف به مقصد یا مبدا کشورهای ایران، سودان، یا کوبا و یا برای یک شخص تحت تحریم بوده است.»

در ۴۵۵ مورد، به ارزش مجموعا ۲۷۴ هزار دلار شرکت ای آی جی مجموعه های مرتبط با ایران را تحت پوشش بیمه ای خود قرار داده است.

سی و سه مورد از اینها مربوط به بیمه محموله های حمل شده توسط کشتی های خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده که بابت آنها ۱۰۵ هزار دلار به این شرکت حق بیمه پرداخت شده است.

انتهای پیام/۱۸۳

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اقتصاد : جریمه ۱۴۶ میلیون دلاری شرکت بیمه آمریکایی به دلیل نقض تحریم ایران

جریمه ۱۴۶ میلیون دلاری شرکت بیمه آمریکایی به دلیل نقض تحریم ایران

۳۰ June 2017 | 2:27 pm

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *