پایگاه خبری نهانه

» توسعه دیپلماسی فرهنگی با خواهرخواندگی رسانه‌ها میسر می‌شود

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

توسعه دیپلماسی فرهنگی با خواهرخواندگی رسانه‌ها میسر می‌شود ۲۵ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
توسعه دیپلماسی فرهنگی با خواهرخواندگی رسانه‌ها میسر می‌شود اخبار فرهنگی:

به گزارش خبرنگار فرهنگی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، حسین انتظامی عصر یکشنبه در دیدار با هیئت رسانه ای لبنانی در تشریح فضای حاکم بر رسانه های کشور با اشاره به قانون مطبوعات، هیئت نظارت بر مطبوعات و تشکیل دادگاه مطبوعات با حضور هیئت منصفه، اظهار کرد: مطابق این قانون،هیئت هفت نفره ای متشکل از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ یک قاضی عالیرتبه، یک نماینده مجلس شورای اسلامی، یک استاد دانشگاه، یک نماینده از حوزه علمیه، ‌یک نماینده از شورای عالی انقلاب فرهنگی و یک نماینده از مدیران مسئول رسانه ها بر انتشار مطبوعات نظارت دارند.
انتظامی با بیان اینکه مطابق اصل ۲۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نشریات در بیان مطالب آزادند مگر آنکه مخل مبانی اسلام و حقوق عمومی باشند، افزود: جزئیات این اصل به قانون مطبوعات ارجاع شده است که مطابق این قانون ۱۲مورد جزء حدود مطبوعات است که از آن جمله می توان به انتشار مطالب یا تصاویرمستهجن، مطالب الحادی، سرقت ادبی، انتشار مطالبی که به اختلاف بین قومیت ها منجر می شود، اشاره کرد.
وی افزود: تنها صنفی که دادگاه آن ها با حضور هیئت منصفه تشکیل می شود صنف مطبوعات است و این امر به حفاظت بیشتر از آزادی بیان کمک می کند.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بر توسعه تعاملات رسانه ای در ابعاد منطقه ای و بین المللی و همچنین ایجاد روابط خواهرخواندگی بین رسانه ها تاکید و تصریح کرد: ما از تاسیس دفاتر رسانه های خارجی در کشور استقبال می کنیم از این رو رسانه های خارجی را به انعقاد قرارداد همکاری با رسانه های ایران برای تولید محتوای اختصاصی تشویق و دعوت می کنیم.
وی افزود: همچنین از رسانه های خارجی دعوت می کنیم که متقابلا برای استفاده از رسانه های ایرانی برای تولید مطالب اختصاصی حوزه خود استفاده کنند.
معاون وزیر ارشاد خطاب به مهمانان توصیه کرد: از بین رسانه های ایرانی رسانه هایی را که ارتباط موضوعی بیشتری با آنها دارند را انتخاب و با آن ها قرارداد همکاری ببندند.
انتظامی توسعه دیپلماسی رسانه ای را از جمله سیاست های اصلی دولت عنوان و با بیان اینکه دیپلماسی فرهنگی از دیپلماسی سیاسی بسیار موثرتر است اظهار کرد: دیپلماسی رسانه ای بر رابطه بین ملت ها استوار است و این باعث می شود که در این نوع دیپلماسی بر اشتراکات میان کشورها تاکید شده و ارتباطات دو طرف از پایداری بیشتری برخوردار باشد.
نماینده مدیران مسئول نشریات درهیئت نظارت بر مطبوعات در پاسخ به پرسش یکی از اعضای هیئت رسانه ای لبنان مبنی بر اینکه آیا گسترش رسانه های مدرن در ایران نیز تهدیداتی را برای رسانه های سنتی در پی داشته است یا خیر؟، خاطرنشان کرد: گسترش رسانه های نوین و محدودیت های ایجاد شده برای رسانه های سنتی، یک روند بین المللی است و رسانه های مدرن در پی تغییر الگوی مصرف رسانه ای هستند اما از آنجاکه رسانه های سنتی دارای وجوه ممیزه مربوط به خود هستند نمی توان گفت دوره مطبوعات کاغذی به طور کامل به اتمام رسیده است؛ مهم این است که فعالان مطبوعات سنتی بتوانند با تکیه بر وجوه ممیزه خود این تحولات را مدیریت کنند.
آقایان «معن حمیه» نویسنده روزنامه البنا،‌ «محمود مروه» رئیس بخش های عربی و بین المللی روزنامه الاخبار،‌ «طارق ترشیشی» سردبیر روزنامه الجمهوریه، «رضوان عقیل» نویسنده روزنامه النهار، «رضوان الذیب» مدیر صفحه اول روزنامه الدیار و «فادی بودیه» مدیر مسئول و سردبیر مجله مرایا اعضای هیئت رسانه ای کشور لبنان را تشکیل می دادند که علاوه بر تعمیق در روابط رسانه‌ای دو کشور، افزایش رفت و آمدهای خبرنگاران و همچنین برگزاری تورهای آموزشی از محورهای مورد اشاره آنها بود.
فراهنگ ** ۱۳۵۵ ** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان انتشار دهنده: طاهره نبی الهی

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر فرهنگ: توسعه دیپلماسی فرهنگی با خواهرخواندگی رسانه‌ها میسر می‌شود

توسعه دیپلماسی فرهنگی با خواهرخواندگی رسانه‌ها میسر می‌شود

۱۷ July 2017 | 12:57 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20744 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها