ترکیه هم خودروی الکتریکی خودش را تولید می‌کند/برند خودروی آنکارا برای رقابت با تسلا

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
ترکیه هم خودروی الکتریکی خودش را تولید می‌کند/برند خودروی آنکارا برای رقابت با تسلا اخبار دانش و فناوری:

ترکیه هم خودروی الکتریکی خودش را تولید می‌کند/برند خودروی آنکارا برای رقابت با تسلا

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین به نقل از پدال،اخیراً ۵ خودروساز و کارخانه تکنولوژی محلی با  طرح اردوغان گرد هم جمع شده‌اند. این تأسیسات هم‌اکنون “اتومبیل ترکیه” نامیده می‌شوند.

اولین پروتوتایپ این برند جدید طبق برنامه‌ریزی‌ها در سال ۲۰۱۹ روانه خیابان‌ها خواهد شد و انتظار می‌رود نسخه تولیدی حول‌وحوش سال ۲۰۲۱ وارد بازار شود. تمرکز اصلی این برند تولید خودرویی کاملاً الکتریکی بوده و هدف آن رقابت با برند تثبیت شده و توانایی چون تسلا  است. 

در نگاه اول تأسیس یک برند جدید کار بسیار سختی است اما با حمایت قوی دولت و شخص اردوغان، این گروه مالی قوی شانس خوبی برای دست یافتن به اهداف خود دارد. اگر این پروژه به موفقیت برسد، برند جدید ترکیه‌ای‌ها شاید محصولات و زیر برندهای دیگری را نیز ارائه کند.

از نظر تأمین قطعات خودرویی، ترکیه بازیگر مهمی در صنعت خودروی اروپا بوده و یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان قطعات به اروپا و خاورمیانه محسوب می‌شود. ترکیه می‌خواهد از تخصص خود در زمینه قطعات خودرو استفاده کرده و برند جدید خود را تثبیت نماید. انتظار می‌رود این پروژه یکی از با اولویت‌ترین پروژه‌های ترکیه باشد.

ظاهراً امیدهای زیادی برای موفقیت این پروژه وجود دارد زیرا مقامات و طرفداران خودرو در ترکیه بیش از این نمی‌توانند منتظر راندن خودرویی با برند ترکیه‌ای باشند.

۵۴۵۴

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: ترکیه هم خودروی الکتریکی خودش را تولید می‌کند/برند خودروی آنکارا برای رقابت با تسلا

ترکیه هم خودروی الکتریکی خودش را تولید می‌کند/برند خودروی آنکارا برای رقابت با تسلا

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *