پایگاه خبری نهانه

» ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از مسئولیت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از مسئولیت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد ۲۴ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از مسئولیت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد اخبار سلامت و جامعه:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست یک روزه مدیران روابط عمومی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها، گفت: با توجه به اهمیت بحث کلیدی، مهم و حساس محیط زیست و توسعه پایدار، طی ماه های آینده باید گزارش عملکرد دولت و سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شود. البته پیش از این گزارش دو ساله عملکرد دولت یازدهم در حوزه محیط زیست تهیه شده است.

گزارش عملکرد محیط زیست دستگاه های استانی ارائه می شود

وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با برخی استانداران برای انتشار گزارش عملکرد محیط زیست دستگاه های استانی، اظهار کرد: این موضوع می تواند در تمامی استان ها و زیر نظر استانداران پیگیری شود تا بدین شکل نقشه راه محیط زیست استان ها بر اساس عملکرد محیط زیستی دستگاه های استانی شکل گیرد.

ابتکار ضمن یادآوری این موضوع که روابط عمومی ها ویترین و پیشانی سازمان ها و نهادها هستند، خاطرنشان کرد: گرچه تنظیم روابط یک دستگاه با رسانه ها به ویژه با توجه به توسعه رسانه ها و شبکه های اجتماعی جدید از اهمیت ویژه ای در فعالیت روابط عمومی ها برخوردار است اما نباید فعالیت آن ها محدود به این موضوع باشد.

توسعه فرهنگ محیط زیست از طریق گسترش همکاری میان روابط عمومی دستگاه ها

معاون رئیس جمهور افزود: یکی دیگر از فعالیت های مهمی که باید توسط روابط عمومی ها صورت پذیرد، توسعه و بسط فرهنگ محیط زیست از طریق گسترش همکاری ها و ارتباطات با سایر نهادها و دستگاه ها به ویژه از طریق روابط عمومی های سایر دستگاه ها است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تفاهم نامه های منعقد شده میان سازمان حفاظت محیط زیست با سایر دستگاه ها همچون تفاهم نامه های منعقد شده با وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فن آوری، آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دادگستری، اظهار کرد: غالب تفاهم نامه های منعقد شده از ظرفیت بسط همکاری های اطلاع رسانی به ویژه اطلاع رسانی عملکرد دستگاه ها در حوزه محیط زیست برخوردار هستند و روابط عمومی ها باید این موضوع را پیگیری کنند.

وی همچنین با اشاره به ماهیت فرابخشی محیط زیست، تاکید کرد: اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در حوزه حفظ محیط زیست باید جزئی از برنامه ها و مسئولیت های تمامی بخش ها به ویژه دستگاه های دولتی باشد.

این مقام مسئول تلاش و اقدام های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوز دولت الکترونیک و نقش دولت الکترونیک در کاهش چالش های محیط زیستی همچون کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش رفت و آمدها و مراجعات و یا مصرف کمتر کاغذ را از جمله مواردی دانست که می تواند در رویکرد اطلاع رسانی روابط عمومی این دستگاه مورد توجه قرار گیرد.

برای ارتقاء سطح آموزش و فرهنگ محیط زیست از تمام ظرفیت ها بهره بگیرید

ابتکار در ادامه به ظرفیت های محیط زیست در بحث سرمایه های اجتماعی اشاره داشت و گفت: سمن ها، جوامع بومی و محلی، فعالان محیط زیست و گروه های مرجع همچون هنرمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان از جمله ظرفیت های مهم محیط زیست هستند و ضروری است برای بهره گیری از این ظرفیت ها به منظور توسعه آموزش ها و فرهنگ حفظ محیط زیست بهره گیری شود و این از جمله وظایف روابط عمومی ها است.

معاون رئیس جمهور رسانه را از دیگر ظرفیت های مهم حوزه آموزش و فرهنگ محیط زیست برشمرد و افزود: به رغم همه مشکلات و محدودیت های موجود به ویژه در خصوص رسانه ملی، تلاش شد تا از این فرصت مهم برای ارتقاء سطح آموزش و فرهنگ محیط زیستی جامعه بهره گرفته شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نتایج یک نظرسنجی در خصوص میزان اثرگذاری کمپین های محیط زیستی گفت و اظهار کرد: پس از این نظرسنجی که سال گذشته صورت گرفت، مشخص شد به رغم آنکه میزان حساسیت مردم نسبت به موضوعات محیط زیستی افزایش یافته، میزان اطلاعات و آگاهی آن ها در خصوص موضوعات مختلف محیط زیستی به میزانی که بتواند به تغییر رفتار منجر شود، افزایش نداشته و همچنان باید در این زمینه تلاش شود.

وی اجرای برنامه های مختلف فرهنگی همچون جشنواره بین المللی فیلم سبز را از جمله موارد موثر بر توسعه فرهنگ محیط زیستی جامعه دانست و از روابط عمومی های محیط زیست استان ها خواست برای اجرای هر چه بهتر این فعالیت فرهنگی از تمامی ظرفیت های استانی بهره گیرند.

ابتکار اشاره ای هم به دستاوردهای خوب جشنواره بین المللی فیلم سبز در سال گذشته داشت و افزود: اکران فیلم های جشنواره در ۶۱ شهر کشور از جمله دستاوردهای خوب سال گذشته بود.

معاون رئیس جمهور از روابط عمومی های محیط زیست کشور خواست تا از تمامی ظرفیت های موجود برای ارتقاء آموزش، فرهنگ و حساسیت مردم در حوزه محیط زیست بهره گیرند.

در پایان نشست یکروزه مدیران روابط عمومی ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها، با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از روابط عمومی های برتر محیط زیست در سال ۱۳۹۵، تقدیر شد.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از مسئولیت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد

ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از مسئولیت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد

۱۵ July 2017 | 3:09 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20745 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها