تاکید جمهوری بوسنی و هرزگوین بر حمایت از برجام

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
تاکید جمهوری بوسنی و هرزگوین بر حمایت از برجام اخبار سیاسی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، ایوانیچ در این دیدار تاکید کرد: استمرار توافق هسته ای به نفع همه کشورهاست و بوسنی و هرزگوین به عنوان عضو جامعه بین المللی از تداوم این موافقتنامه حمایت می کند.
وی همچنین ایران را کشوری مهم، با ثبات و تاثیر گذار در عرصه منطقه ای و جهانی توصیف و نقش ایران در مبارزه با تروریسم را حائز اهمیت دانست.
این عضو صرب شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین از توسعه روابط دو جانبه در همه عرصه ها، میان دو کشور اعلام حمایت و اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد ارتقا بیشتر مناسبات دو ملت به خصوص در عرصه اقتصادی باشیم.
حیدری سفیر کشورمان در سارایوو نیز در این دیدار به تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام و تحولات منطقه پرداخت و گفت: همانگونه که آژانس بین المللی انرژی اتمی اذعان کرده، ایران تاکنون به همه تعهدات خود ملتزم بوده و البته ایران تا زمانی به برجام پایبند خواهد ماند که از منافع مشروع و قانونی آن بهره مند باشد.
وی با تشریح نقش موثر و پیشتاز کشورمان در مبارزه با تروریسم افزود: اگر امروز شاهد اضمحلال گروه های تروریستی همچون داعش در منطقه خاورمیانه هستیم، دلیل اصلی آن مقاومت ستودنی ملت های منطقه و نقش برجسته و حیاتی جمهوری اسلامی ایران است و این در حالی است که برخی از مدعیان مبارزه با تروریسم در پیدایش گروه های تروریستی و تجهیز آنان نقش غیر قابل انکاری داشته اند.
سفیر کشورمان کسب منافع تجاری و فروش تسلیحات را از جمله اهداف سیاست های تفرقه افکنانه برخی قدرت های بیرونی در قبال منطقه خلیج فارس برشمرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خود را حافظ ثبات و آرامش در منطقه دانسته و توانمندی های دفاعی خویش را نیز در جهت صیانت از امنیت خود و منطقه ارتقا می بخشد.
حیدری با ارائه گزارشی از تلاش های سفارتخانه کشورمان در سارایوو برای گسترش روابط دو کشور در عرصه های مختلف تاکید کرد که دست دوستی جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین به سوی همه اقوام این کشور گشوده شده و حمایت از تمامیت ارضی و همزیستی صمیمانه میان همه اقوام، رویکرد تغییر ناپذیر ایران در قبال بوسنی و هرزگوین است.
اروپام**۴۳۶**۱۴۸۶**انتشار دهنده: محسن شریفی**

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر سیاست: تاکید جمهوری بوسنی و هرزگوین بر حمایت از برجام

تاکید جمهوری بوسنی و هرزگوین بر حمایت از برجام

۱ November 2017 | 7:14 pm

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *