پایگاه خبری نهانه

» انعقاد 200 قرارداد یک میلیاردی در یک ساعت؛ جزئیات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

انعقاد ۲۰۰ قرارداد یک میلیاردی در یک ساعت؛ جزئیات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان ۲۶ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
انعقاد ۲۰۰ قرارداد یک میلیاردی در یک ساعت؛ جزئیات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان اخبار سیاسی:

انعقاد 200 قرارداد یک میلیاردی در یک ساعت؛ جزئیات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیانمحمد حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی گروه خبری نهانه به نقل از میزان با اشاره به نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را باید به دو بخش اعم از «مدیریت داخلی صندوق ودارایی‌های آن» و در بخش دیگر «بانک سرمایه» مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: طبق بررسی‌ها مشخص شد که از ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات که در این صندوق وجود داشت عملا ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن مطالبات معوقه است که این خود نشان می دهد دارایی‌های صندوق به نوعی از بین رفته است.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان – که عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز هست – با اشاره به برخی تخلفات در ارائه وام‌های کلان به برخی اشخاص خاص در صندوق ذخیره فرهنگیان، تأکید کرد: تخلفات در این زمینه بسیار محرز بوده است؛ به عنوان مثال زمانی که می‌خواستند به یک فرد خاص ۲۰۰ میلیارد تومان وام ارائه دهند، به دلیل اینکه اگر این وام اختصاص پیدا می‌کرد نهادهایی چون بانک مرکزی نسبت به این موضوع حساس می‌شدند؛ با این فرد ۲۰۰ قرارداد ۱ میلیاردی در یک ساعت منعقد کرده‌اند.

حسن نژاد تصریح کرد: همچنین جالب توجه این است که برای ۲۰۰ قرارداد ۱ میلیارد تومانی  هزار و ۷۰۰ متر زمین در کله‌کلا بابل وثیقه دریافت کرده اند که کل آن زمین ۱ میلیارد ارزش مالی ندارد.

نماینده مردم مرند و جلفا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دریافت کنندگان وام‌های کلان میلیاردی چه اشخاصی بوده‌اند، اظهار داشت: شاید قریب به ۹ نفر از این افراد خاص، نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان  وام اخذ کرده‌اند که در آن وام‌های ۱۰۰۰ میلیاردی، ۲۰۰۰ میلیاردی و ۹۰۰ میلیاردی دیده می‌شود.

حسن‌نژاد در ادامه تصریح کرد: شاید به راحت می‌توانم به شما بگویم که ۹۰ درصد مطالبات معوق ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی صندوق برای ۳۰ نفر است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اشخاص خاص وام گیرنده این وام‌های کلان را به اسم خود دریافت نکرده‌اند، افزود: اکثراَ این افراد وام‌ها را به نام شرکت‌های صوری و سایر افراد دریافت کرده‌اند تا همواره ردی از خود به جا نگذارند.

حسن‌نژاد در پایان با بیان اینکه تاکنون هم از بدهکاران و هم از مدیران در رابطه با تخلفات صندوق، بازداشت شده‌اند، بیان داشت: طبق اخباری که ما دریافت کرد‌یم درحال حاضر مدیر سابق صندوق هم در بازداشت به سر می‌برد.

بیشتر بخوانید

تمدید تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره به دلیل «گستردگی فساد»بیشتر

بخش عمده‌ای از سرمایه‌های بانک سرمایه از سوی تسهیلات‌گیرندگان بازگردانده شده است  بیشتر

سازنده «ساختمان مرکزی بانک سرمایه» زیر تیغ تحقیق و تفحص/ «شرکت ساختمانی معلم» متعلق به کیست؟بیشتر

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر سیاست: انعقاد ۲۰۰ قرارداد یک میلیاردی در یک ساعت؛ جزئیات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان

انعقاد ۲۰۰ قرارداد یک میلیاردی در یک ساعت؛ جزئیات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان

۱۷ July 2017 | 12:48 pm

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20652 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها