الیویه آسایاس رییس هیات داوران لوکارنو شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
الیویه آسایاس رییس هیات داوران لوکارنو شد اخبار فرهنگی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، الیویه آسایاس نویسنده و کارگردان فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران بین المللی فستیوال فیلم لوکارنو در سوییس معرفی شده است.

آسایاس در فیلم «ابرهای سیل ماریا» کریستن استوارت کارگردانی کرد که برای نقش آفرینی در این فیلم، استوارت به نخستین بازیگر زن آمریکایی تبدیل شد که موفق به دریافت جایزه سزار می شود. آسایاس اخیرا دوباره در فیلم «خریدار شخصی» با استوارت همکاری کرد که افتخار بهترین کارگردانی را برای او در فستیوال فیلم کن پارسال به ارمغان آورد.

او طی مسیر حرفه ای کاری اش با گستره ای گوناگون از بازیگران زن نقش اول کار کرده که از جمله آن ها می توان به امانوئل برت، مگی چونگ، ویرجینی لدوین و کانی نیلسن اشاره کرد.

آسایاس، در همراهی با هیات داوران بین المللی این فستیوال، برنده جایزه بزرگ لوکارنو را انتخاب خواهد کرد که پلنگ طلایی نام دارد. او همچنین مسئولیت انتخاب برنده جایزه ویژه هیات داوران و جوایز پلنگ بخش های بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد را بر عهده خواهد داشت.

یسری نصر الله کارگردان مصری رییس هیات داوران بخش «فیلمسازان حال» این فستیوال خواهد بود. علاوه بر این، سابین آزما بازیگر فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران بخش «فیلمسازان فردا» لوکارنو انجام وظیفه می کند که به بهترین کارگردانان جدید این فستیوال جایزه می دهد.

هفتادمین سالگرد فستیوال فیلم لوکارنو کار خود را از روز دوم آگوست آغاز می کند و تا روز دوازدهم همین ماه ادامه خواهد داشت. لیست کامل فیلم های حاضر در فستیوال روز دوازدهم جولای اعلام خواهد شد.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر فرهنگ: الیویه آسایاس رییس هیات داوران لوکارنو شد

الیویه آسایاس رییس هیات داوران لوکارنو شد

۳۰ June 2017 | 3:30 pm

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *