افشای استراق سمع تلفن های ۳.۳ میلیون آمریکایی

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
افشای استراق سمع تلفن های ۳.۳ میلیون آمریکایی اخبار دانش و فناوری:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از زددی نت، نکته قابل تامل و تکان دهنده این است که این حجم گسترده ای از جاسوسی و استراق سمع از مردم عادی این کشور تنها با صدور یک حکم قضایی واحد صورت گرفته است.

این جاسوسی سایبری به بهانه پیشبرد تحقیقات قضایی در حوزه مواد مخدر صورت گرفته، اما نتیجه آن استراق سمع فله ای تماس های ۳.۲۹ میلیون نفر از شهروندان ایالات متحده بوده که اکثریت آنها را افراد عادی تشخیص می دهند. نام نهاد دولتی درخواست کننده جاسوسی های سایبری مذکور افشا نشده است.

حکم قضایی لازم برای این جاسوسی ها در اواخر سال ۲۰۱۵ صادر شده و فرایند استراق سمع در یک بازه زمانی دو ماهه صورت گرفته است. هدف از این حجم گسترده از جاسوسی های مخابراتی ردگیری تماس های ۲۶ فرد مظنون به مشارکت در خرید و فروش مواد مخدر در ایالت پنسیلوانیا بوده است.

هزینه این اقدامات که در نهایت منجر به دستگیری چند ده نفر شده بالغ بر ۳۳۵ هزار دلار بوده است. اما نکته جالب این است که فعالیت های نظارتی مذکور در نهایت به حتی یک مورد استراق سمع موفق و ثابت کننده فعالیت های مجرمانه منجر نشده است و هیچ یک از افراد دستگیر شده به علت کافی نبودن شواهد در نهایت محاکمه یا محکوم نشده اند.

رسانه ها نتوانسته اند به جزییات بیشتری در این زمینه دست یابند ولی افشای این حجم گسترده از استراق سمع های تلفنی بی نتیجه بازتاب های منفی در افکار عمومی مردم آمریکا داشته است.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: افشای استراق سمع تلفن های ۳.۳ میلیون آمریکایی

افشای استراق سمع تلفن های ۳.۳ میلیون آمریکایی

۳۰ June 2017 | 11:44 pm

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *