استاندار خوزستان: توسعه گردشگری آبی در دستور کار برنامه های استان است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
استاندار خوزستان: توسعه گردشگری آبی در دستور کار برنامه های استان است اخبار اقتصادی :

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا غلامرضا شریعتی دوشنبه شب در برنامه خبری سیمای خوزستان اظهار کرد: قبلا در زمان تصدی آقای اردکانیان به عنوان معاونت امور آب وزارت نیرو، سازمان آب و برق خوزستان در پشت سدهای شهید عباسپور و مارون بهبهان، اقدامات ارزشمندی درجهت توسعه گردشگری انجام داده اند که مردم هنوز بهره مند هستند.
وی افزود: برای سد کرخه و و سد کارون سه که طبق مطالعات بهترین نما را برای مسائل گردشگری آبی دارد برنامه ریزی هایی انجام شده است.
شریعتی بیان کرد: سرمایه گذاران نیز قصد دارند در نزدیکی سدها سرمایه گذاری های مهم انجام دهند و سازمان آب و برق خوزستان همکاری خوب با آنها داشته است.
استاندار خوزستان در ادامه به مصوبه ۱۵ فروردین سال ۹۶ و اختصاص ۲۳۰ هزارمیلیارد ریال در خصوص حل پنج مشکل خوزستان اشاره کرد و گفت: از جمله این مشکلات آب و فاضلاب ، برق، ریزگردها، کاشتن نهال ها و احیای کارون بود که بعد از سفر رییس جمهور در اسفندماه گذشته از طرف دولت مصوب شد.
وی ادامه داد: در حوزه آب و فاضلاب، اصلاح شبکه های آب شهری به عهده ما قرار گرفت و قرار شد ما ۳۰ درصد اعتبارات نفت را به این امر اختصاص دهیم که سالانه سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را شامل میشد و امسال به آب و فاضلاب استان و شهرستان ها ابلاغ شد.
شریعتی بیان کرد: قرار است سطح پرتی آب شرب از ۴۴ درصد به ۳۰ درصد برسد و تا سه سال بتواینم وضعیت را بهبود بدهیم و شرایط را به استانداردهای قابل قبول برسانیم.
استاندار خوزستان در مورد آبرسانی به سه پروژه آب غدیر، شمال خوزستان و جنوب شرق اشاره کرد و افزود: پروژه آب غدیر در حال انجام است و پروژه آب شمال با همکاری وزارت نیرو در شورای اقتصاد مصوب و مناقصه برگزار شده و شرکتی ایران با همکاری فاینانسر نروژِی برنده شده و بانک مرکزی و بانک نروژیِ کارها را انجام می دهند که از خط اعتباری بین ایران و نروژ تا حد امکان استفاده شود و در غیر این صورت از فاینانسر چینی استفاده می شود.
۳۰۰۴/۶۰۶۴
خبرنگار: خاطره غفاری** انتشار دهنده: محسن بهاروند

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اقتصاد : استاندار خوزستان: توسعه گردشگری آبی در دستور کار برنامه های استان است

استاندار خوزستان: توسعه گردشگری آبی در دستور کار برنامه های استان است

۷ November 2017 | 4:06 am

خبرگزاری نهانه

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *