پایگاه خبری نهانه

» ارتباط شیمی درمانی با پیشرفت سرطان سینه در برخی بیماران

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

ارتباط شیمی درمانی با پیشرفت سرطان سینه در برخی بیماران ۲۳ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
ارتباط شیمی درمانی با پیشرفت سرطان سینه در برخی بیماران اخبار سلامت و جامعه:

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از مهر، شیمی درمانی یکی از موثرترین شیوه های درمان سرطان است اما در یک مطالعه مشخص شده که ممکن است این نوع درمان برای برخی بیماران خطر جدی به همراه داشته باشد.

طبق این مطالعه، یک نوع شیمی درمانی موسوم به «نئوادجووانت» (neoadjuvant) ممکن است احتمال گسترش سرطان را در سایر نقاط بدن در برخی بیماران مبتلا به سرطان سینه افزایش دهد.

یافته ها حاکی از آن است که شیمی درمانی نئوادجووانت می تواند فرآیندی موسوم به “واکنش درونی” را افزایش دهد و در نتیجه احتمال متاستاز سلول های سرطانی در برخی بیماران مبتلا به سرطان سینه افزایش یابد.

به گفته محققان، این مطالعه فقط بر روی موش ها انجام شده و نیاز به پژوهش های بیشتری در این زمینه است. از اینرو تاکید می شود نتایج این تحقیق به معنای کنارگذاشتن شیمی درمانی توسط بیماران مبتلا به سرطان سینه نیست، بلکه برخی زنان دریافت کننده این نوع درمان باید تحت نظر باشند تا این نوع شیمی درمانی موجب گسترش سرطان شان نشود.

زمانی که تومور پیش رفته باشد و عمل جراحی به طور کامل امکان پذیر نباشد از شیمی درمانی نئوادجووانت استفاده می شود. هدف از این شیمی درمانی کوچک کردن تومور یا کاهش پیشرفت مرحله است تا جراح بتواند تومور را عمل کند. از این روش گاهی به همراه رادیوتراپی برای درمان سرطان های مختلف مانند سرطان های سینه، ریه، معده و غیره استفاده می شود.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اجتماعی: ارتباط شیمی درمانی با پیشرفت سرطان سینه در برخی بیماران

ارتباط شیمی درمانی با پیشرفت سرطان سینه در برخی بیماران

۱۴ July 2017 | 2:05 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 17417 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها