پایگاه خبری نهانه

» اخلال در بلند شدن هواپیماها در پی گرم تر شدن هوا

دوره بازرسی جوش درج آگهی رایگان تبریز کمپ سیستم وبلاگ دهی

اخلال در بلند شدن هواپیماها در پی گرم تر شدن هوا ۲۳ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
اخلال در بلند شدن هواپیماها در پی گرم تر شدن هوا اخبار دانش و فناوری:

 به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، افزایش دمای جهان به سخت تر شدن پرواز هواپیما در دهه های آتی منجر می شود.

 این یکی از نتایج تحقیق جدید محققان دانشگاه کلمبیا است که در آمریکا انجام شده است.

دمای بالا سبب می شود لایه هوا نازکتر شود، بنابراین بال های هواپیما بار کمتری ایجاد می کنند و در نتیجه هواپیما به سختی می تواند از زمین بلند شود، مگر آنکه بار هواپیما کاسته شود.

طی گرمترین ساعات روز ۱۰ تا ۳۰ درصد هواپیماها هنگام بلندشدن از زمین، باید از میزان سوخت، بار یا حتی از تعداد مسافران بکاهند. در غیر این صورت برای پرواز کردن باید منتظر کاهش دما بمانند. این تحقیق روی تاثیر گرم شدن هوا بر فرایند بلند شدن هواپیما از زمین تمرکز کرده بود.

این درحالی است که در ۲۰ ژوئن امسال گرمای شدید هوا سبب شد ۴۳ پرواز به فرودگاه فونیکس (در ایالت آریزونا) به تعویق بیافتد. در این روز گرمای هوا به ۴۹ درجه سانتیگراد رسیده بود.

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان - کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: اخلال در بلند شدن هواپیماها در پی گرم تر شدن هوا

اخلال در بلند شدن هواپیماها در پی گرم تر شدن هوا

۱۴ July 2017 | 11:43 am

بیوگرافی نویسنده

خبرگزاری نهانه - کلیه خبرها از سایت های مجاز خبری جمع آوری شده است. این پایگاه خبری دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه

مشاهده تمامی 20446 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها